چوب پلاست

کاربردهای انواع چوب پلاست

چوب پلاست کاربردهای متنوعی در صنعت ساختمان دارد به همین دلیل است که در اشکال متفاوت و پروفیل های متنوع تولید می شود. از کاربردهای چوب پلاست می توان موارد ذیل را ذکر نمود.

 • استفاده به عنوان کفپوش

 • استفاده به عنوان دیوار پوش

 • استفاده به عنوان سقف کاذب

 • استفاده به عنوان تزئین نما

 • استفاده درون تراس و دوراستخر

  و بسیار کاربردهای متنوع دیگر

  چوب پلاست یا همان چوب پلاستیک چیست؟

  مواد اولیه چوب پلاست همان کامپوزیت چوب و پلی اتیلن یا پی وی سی می باشد که استحکام چوب را به شکل غیر باوری بالا برده و کاربرد و ماندگاری چوب را افزایش داده است.
  کارخانه تولید چوب پلاست از درصدهای متفاوت ترکیب چوب و پی وی سی استفاده می کنند و این امر باعث شده است که کیفیت تولیدات چوب پلاست کارخانه های بسیار متفاوت بوده است.
  شرکت پلاست وود که بزرگترین عرضه کننده چوب پلاست است سعی در این دارد که بهترین محصولات چوب پلاست را با کمترین قیمت به دست مصرف کنندگان عزیز برساند.
  تمامی محصولاتی که در شرکت پلاست وود عرضه می شود دارای گارانتی رنگ و استحگام می باشد که در زیر فاکتور این شرکت قید می شود

  .

  معایب چوب پلاست

  یکی از مهمترین معایب چوب پلاست انقباض و انبساط آن می باشدکه باعث شده روی خود چوب پلاست نمی توان پیچ کردو با کلیپس روی زیر سازی پیچ می شود .
  یکی دیگر از معایب چوب پلاست قیمت آن است زیرا به دلیل گران قیمت بودن محصولات پتروشیمی این محصول با دلار تولید شده و ارزش ریالی این محصول بالا میباشد.
  ولی با وجود این معایب، این محصول همچنان پرکاربرد و پر طرفدار میباشد و می توان چوب پلاست را یک محصول پر کاربرد معرفی کرد

  .

  کیفیت چوب پلاست

  یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار درصد اختلاط چوب و پی وی سی (PVC)و یا پلی اتیلن میباشد هر این درصد کمتر باشد چوب در برابر گرما و رطوبت آنرا آسیب پذیر می کندونیز مقاومت فشاری انرا کمتر می کند

  .

  کاربرد چوب پلاست در دور استخر

  چوب پلاست در اطراف استخر
  یکی از کاربردهای چوب پلاست استفاده آن در اطراف استخر می باشد

  چوب پلاست به خاطر شیارو طرح چوب آن اصطکاک ایجاد می کند و باعث می شود که سطح دور استخر که قبلا از کاشی استفاده می شده و بسیارلغزنده بوده است از چوب پلاست برای دوراستخر استفاده شود

  چوب پلاست در نمای ساختمان

  نمای چوب پلاست
  چوب پلاستیک در نما نیز کاربرد دارد

  یکی از کاربردهای ویژچوب پلاست در نمای ساختمان است چوب پلاست در نمای ساختمان جای چوب ترموود رو گرفته است زیرا استحکام بیشتری دارد و نیاز به رنگ آمیزی ندارد
  به ویژه که چوب پلاست رنگهای متنوعی دارد که می توان از آن در معماری نمای ساختمان بیشتر استفاده کرد